Šodien no plkst.11 līdz 13 Staiceles bibliotēkā norisināsies ceturtā remigrantu stāstu pēcpusdiena, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.
Pasākuma dalībnieki dalīsies pieredzē par atgriešanos Latvijā, stāstot par iemesliem, kas mudinājuši pieņemt šo lēmumu, kā arī par izaicinājumiem un iespējām, ar kurām nācies saskarties. Katra remigranta ceļš ir unikāls, un šie stāsti sniedz ieskatu, kā cilvēki veido savu dzīvi pēc atgriešanās.
Pasākumā piedalīsies remigranti no dažādām valstīm un ar dažādu pieredzi, kuri pēc atgriešanās Latvijā ir sākuši savus biznesus un atraduši savu vietu vietējā kopienā.
Bioloģiskās saimniecības “Priedītes” vadītāja Zane Magone ir atgriezusies no Anglijas un turpina ģimenes saimniecības tradīcijas Limbažu novada Katvaru pagastā. Saimniecībā tiek piedāvāta trušu terapija dvēselei, kas ir kļuvusi par unikālu un pieprasītu pieredzi Latvijā.
Jānis Salzemnieks kopš 2021.gada strādājis Nīderlandē, taču šogad nolēmis atgriezties Latvijā un sākt savu uzņēmējdarbību Limbažu pusē.
Valmieras novada Dikļu pagastā Madara Mestere attīsta zīmolu “Laux”, iekopjot puķu dobes un dārzeņu vagas, veido ciešas attiecības ar vietējām iedzīvotāju kopienām.
Pasākumā Limbažu novada pašvaldības pārstāve Sabīne Stūre iepazīstinās ar uzņēmējdarbības grantu konkursu, kas sniedz iespēju remigrantiem saņemt finansiālu atbalstu savu biznesa ideju realizācijai Limbažu novadā.
Remigrantu stāstu pēcpusdiena ir iespēja iepazīt cilvēkus, kas nolēmuši atgriezties Latvijā, uzzināt par atbalsta iespējām un iedvesmoties no citu pieredzes.
Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.